Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-09-03 10:23:18

Bogusław Bednarek: Dziwne biblioteki, dziwne księgi

2017-09-1619:00 Klub Pod Kolumnami, Wrocław

"Dziwne biblioteki, dziwne księgi" to temat, który obiecuje wejście z Bogusławem Bednarkiem w świat zazwyczaj zamknięty przed szerszą publicznością. Krainę ułudy, ambicji, obsesji ożywianych pragnieniem zdobycia klucza do wiedzy oraz umiejętności niedostę

Cena biletu: Wstęp wolny!

Bogusław Bednarek to żywa legenda Wrocławia.
Jest wykładowcą uniwersyteckim, autorem dzieła „Epos europejski” i rozlicznych tekstów ze skłonnością do kuriozów jak: Literackie obrazy tortur, O profanacji ludzkich zwłok i grobów, Przyczynek do sympozjologii, O szkodliwości "Kaczki-dziwaczki", Węże, kolubryny, bazyliszki, kartany, Dziwne biblioteki, księgi i książki.
Stylowy wizerunek jegomościa w kapeluszu, w prochowcu, w kamizelce, z cygaretką - ciepło kojarzy się też bywalcom wszelkich spotkań literackich. Sławę zawdzięcza przede wszystkim znakomitemu programowi telewizyjnemu z lat 90 „Labirynty Kultury”, którego jest współtwórcą i głównym aktorem.

Martin Złotnicki zalicza sie do najznamienitszych gitarzystów klasycznych oraz flamenco. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej doskonalił kunszt pod okiem hiszpańskich gitarzystów w Walencji. Poza Polską koncertuje również w Hiszpanii, Portugalii, Francji i Niemczech. Talent, nieodmiennie odzianego w czerń, muzyka a również kompozytora cechuje wirtuozeria ujawniająca wszechstronny potencjał gitary klasycznej, połączona z kapryśną fantazją rytmiczno-melodyczną i finezą dynamicznego kształtowania frazy muzycznej. W duecie z Bogusławem Bednarkiem występuje nieprzerwanie, od początku zaistnienia cyklu "Z podszeptu muz" 7 marca 2015 roku.


Z PODSZEPTU MUZ to cykl sobotnich imprez dedykowany miłośnikom literatury i muzyki .
Po raz piętnasty swoimi inspiracjami podzielą się ze słuchaczami: Bogusław Bednarek wyszukanym słowem, Martin Złotnicki szlachetnym dźwiękiem.
Wrześniowy występ tego duetu będzie dla gitarzysty zamknięciem współpracy w ramach spotkań "Z PODSZEPTU MUZ".Powakacyjne wydanie Z PODSZEPTU MUZ odbywa się jak zwykle w Klubie Pod Kolumnami

Miejsce wydarzenia

Logo: Klub Pod Kolumnami

Klub Pod Kolumnami

Plac Świętego Macieja 21
50-244 Wrocław

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus