Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-02-19 21:03:27

Ethno Jazz Festival & Siesta w Drodze: Jehro

2017-05-1820:00 Stary Klasztor (Sala Gotycka), Wrocław

Kup bilety!

Cena biletu: 45 – 100 PLN

Jehro zaśpiewa we Wrocławiu!
Marcin Kydryński regularnie prezentuje we Wrocławiu najwybitniejszych artystów sceny wold music. 18 maja w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach cyklu Ethno Jazz Festival & Siesta w Drodze po raz pierwszy we Wrocławiu wystąpi pochodzący z Marsylii JEHRO.
Ten na wpół Włoch, na wpół Grek, a po ojcu Francuz łączy w jedno reggae, calypso i bossa novę.
Urodził się w Marsylii, ale mieszka w Paryżu. Jego matka ma pochodzenie włosko-greckie, a ojciec jest rodowitym Francuzem. Choć dzieciństwo spędził w Marsylii, w wieku 20 lat przeniósł się do Londynu, gdzie zajmował się muzykowaniem na ulicy. Był to ważny okres w życiu Jérôme, w którym muzyk odkrył wielką miłość do reggae i popu. W 1999 roku wrócił do Francji i wydał swój pierwszy album "L’arbre et le Fruit”, który szybko zagościł na francuskich listach przebojów. Płyta odniosła we Francji olbrzymi sukces; w tym też czasie fani Jérôme oraz inni muzycy zaczęli określać go mianem Jehro. W 2007 roku, światło dzienne ujrzał pierwszy w pełni anglojęzyczny album zatytułowany pseudonimem artysty. Kompozycje, które znalazły się na "Jehro" stanowią znakomite połączenie reggae, folku i muzyki latynoskiej. Kolejną płytą (wydaną w 2011 roku) była "Cantina Paradise", na której pojawiły się piosenki zarówno w języku angielskim jak i hiszpańskim.
Jehro swoje muzyczne inspiracje czerpie z muzyki afrykańskiej i karaibskiej. Jest częstym gościem audycji "Siesta" Marcina Kydryńskiego.
Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z utworów „Continuando”, "Everything" oraz "Salima".
Bilety
Miejsca siedzące:
100 zł - I Kategoria75 zł - II Kategoria
Miejsca stojące:
60 zł - bilet normalny45 zł - wejściówka (tylko studenci i uczniowie) 

Miejsce wydarzenia

Logo: Stary Klasztor (Sala Gotycka)

Stary Klasztor (Sala Gotycka)

ul. Purkyniego 1
Wrocław

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus