Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-31 13:43:35

Mieszkańcy Wrocławia pierwsi w Polsce skorzystają z Programu Badań Przesiewowych oczu.

2017-05-15 — 2017-12-31 Vision Express w Alei Bielany, Wrocław

W wybranych salonach optycznych we Wrocławiu dostępna jest przesiewowa ocena ryzyka wystąpienia najczęstszych chorób oczu z wykorzystaniem technologii Optiskan. Specjaliści podkreślają, że profilaktyka chorób siatkówki oka stanie się dostępna jak nigdy do

Cena biletu: Wstęp wolny!

Choć większość osób nie czuje się zagrożona chorobami siatkówki oka, eksperci od lat apelują, żeby kondycję oczu kontrolować co najmniej raz do roku. Za 90 proc. przypadków ślepoty lub trwałego znacznego upośledzenia widzenia odpowiadają zaćma i choroby siatkówki a wśród nich najczęściej występujące takie jak: zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD), jaskra i retinopatia cukrzycowa. Często gdy po raz pierwszy widoczne są niepokojące symptomy wzrokowe, nieodwracalne zmiany chorobowe siatkówki są już w zaawansowanym stanie.

W Polsce jedna trzecia dorosłych osób nigdy nie brała udziału w żadnych badaniach wzroku. Stan zdrowia oczu Polaków jest więc potencjalnie tak zły, że naszym obowiązkiem jako firmy medycznej jest je ratować, organizując profilaktyczne testy. W Danii ogólnokrajowy program badań przesiewowych Synoptik jedynie w ciągu pół roku pozwolił wykryć choroby oczu u 2356 osób. Mamy wiedzę, specjalistów i sprzęt, by zorganizować podobną akcję w Polsce. Zaczynamy od Wrocławia, gdzie do przeprowadzenia testów przesiewowych wykorzystujemy m.in. nową technologię Opitskan – podkreśla Andrzej Piotrowski Dyrektor Szkoleń Wew. ds. Optometrii w firmie Vision Express organizującej badania.

Technologia Optiskan obejmuje zarówno wysokiej klasy urządzenie do obrazowania siatkówki jak
i innowacyjny system RetinaLyze do komputerowej analizy zmian w kierunku AMD i retinopatii cukrzycowej. Umożliwia ona w ciągu 30 sekund dokonanie analizy ryzyka wybranych chorób siatkówki przy prawie 100 proc. czułości metody. Aby skorzystać z technologii Optiskan nie jest konieczne skierowanie od lekarza, zakraplanie ani długotrwałe dyskomfortowe świecenie w oczy.

Czym są testy przesiewowe oczu?

Testy przesiewowe mają charakter profilaktyczny - pomagają w wykryciu symptomów związanych
z chorobą oczu. W badaniach tych oceniane jest ryzyko wystąpienia zmian w kierunku starczowzrocznego zwyrodnienia żółtej plamki (AMD), retinopatii cukrzycowej, jaskry i zaćmy. Testy nie przesadzają o istnieniu chorób, ale w przypadkach podwyższonego ryzyka ich wystąpienia pozwalają na skierowanie pacjentów do specjalistycznych ośrodków zdrowia. Warto je wykonywać, gdyż choroby siatkówki oka potrafią rozwijać się bezobjawowo przez długi czas i powodować nieodwracalne zmiany.

Do tej pory w naszych salonach przebadaliśmy wzrok ponad pięciu milionów Polaków. Tylko
w zeszłym roku podczas kolejnej edycji Wielkiego Badania Wzroku zatroszczyliśmy się o dobre widzenie prawie 100 tysięcy pacjentów. Oczy Polaków wymagają jednak jeszcze szerszej opieki. Dlatego postanowiliśmy wdrożyć badania przesiewowe – mówi Andrzej Piotrowski.

Testy przesiewowe oceny ryzyka chorób oczu we Wrocławiu dostępne są w salonach Vision Express w Alei Bielany, ul. Czekoladowa 7, tel. (71) 311 22 45; CH Borek, al. gen. J. Hallera, tel. (71) 726 29 75; CH Koronie, ul. B. Krzywoustego 126, tel. (71) 350 13 54, Galerii Dominikańskiej, pl. Dominikański 3, tel. (71) 346 80 34 w cenie 50 zł.

Miejsce wydarzenia

Logo: Vision Express w Alei Bielany

Vision Express w Alei Bielany

Czekoladowa 7
55-040 Wrocław

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus