Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-04-14 15:27:12

Festiwal Apostrof zawita do Wrocławia

2017-05-15 — 2017-05-21 Empik Renoma, Wrocław

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Między 15 a 21 maja do Wrocławia przyjadą Maja Lunde, Ziemowit Szczerek, Jakub Żulczyk i Wojciech Kuczok. Kuratorem tegorocznej edycji Apostrofu został Szczepan Tw

Cena biletu: Wstęp wolny!

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury i wrocławski Empik odwiedzi autorka jednego z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat – Maja Lunde. Prawa do książki „Historia pszczół” jeszcze przed premierą zakupiło piętnaście krajów. Ziemowit Szczerek porozmawia z czytelnikami o najnowszej książce „Międzymorze”, w której snuje fascynującą opowieść o mitycznej wielokulturowej krainie, tworząc złożony obraz rozhuśtanej przemianami współczesnej Europy. Czytelników z pewnością ucieszy także spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, który postawił już ostatnią kropkę w powieści kryminalnej „Czarna”. Z kolei Jakub Żulczyk zaprezentuje premierowo „Wzgórze psów” - jedną z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych polskich książek tego roku.
Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku bierze czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program - zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.
W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Wrocławiem festiwal zawita do Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina, Warszawy i Gdańska. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Organizator: Empik
Miasta festiwalowe: Szczecin, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Warszawa

Miejsce wydarzenia

Logo: Empik Renoma

Empik Renoma

ul. Świdnicka 40
50-023 Wrocław

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus