Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-03-15 22:04:51

Bednarek i Złotnicki o Wyspie skarbów

2017-03-2519:00 Klub Pod Kolumnami, Wrocław

Podczas 11 spotkania w cyklu "Z podszeptu muz" literacko-muzyczny duet, który tworzą Bogusław Bednarek i Martin Złotnicki, zabierze nas w podróż po "Wyspie skarbów" Roberta Louisa Stevensona

Cena biletu: Wstęp wolny!

Podczas 11 spotkania w cyklu "Z podszeptu muz" literacko-muzyczny duet, który tworzą Bogusław Bednarek i Martin Złotnicki, zabierze nas w podróż po "Wyspie skarbów" Roberta Louisa Stevensona. O poszukiwaczach skarbów Bogusław Bednarek opowie w sobotę 25 marca o godz. 19:00 we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami, na gitarze akompaniował mu będzie Martin Złotnicki. Wstęp wolny.


Któż nie marzy, szczególnie w dzieciństwie, o znalezieniu ukrytego skarbu.Pragnienia takie napawają nadzieją, zapałem i odwagą nawet największego niedorajdę i tchórza.
Prowokują do zapuszczania się w niebezpieczne rejony, narażają na rozliczne niewygody oraz wyczerpują zdrowie, czas i pokaźne nieraz fundusze. Pokusy zdobycia skarbu nierzadko przemagają nawet chęć zachowania życia, a nawet ocalenia duszy. Zapamiętałe grzebanie w piasku (choćby tylko na plaży), głębokie kopanie w ziemi (zwłaszcza na cmentarzu), taplanie się w bagnie o cuchnących wyziewach i nurkowanie w lodowatej wodzie (bywa, że i w ściekach), uparte zgłębianie wilgotnych kanałów, sztolni i chodników, sondowanie gniazd i dziupli, gdzie gnieździ się robactwo, penetracja zaszczurzonych lochów i piwnic, myszkowanie po zakurzonych strychach, lustracja okopconych kominów i kominków, mozolna obdukcja tapet i parkietów, rewizja zabytkowych mebli i ksiąg - to chleb powszedni wszelkiej maści poszukiwaczy skarbów. Dodajmy do tego żmudne i wymagające nie lada erudycji kwerendy archiwów i księgozbiorów,
nieodzowny entuzjazm i biegłość w korzystaniu z praktyk magicznych oraz ekscytujący wymóg zachowania wszystkich tych poczynań w tajemnicy, który skłania do stosowania rozlicznych forteli i teatralnych kamuflaży, zmusza do korzystania z osłony mgieł lub nocy, tudzież wymaga ciągłego dystansowania depczącej po piętach konkurencji.

Podobne motywy zapewniają nieprzemijającą atrakcyjność nie tylko "Złotemu pociągowi", ale i "Wyspie skarbów" autorstwa szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona. O tych właśnie przesłankach fascynacji skarbami opowie, jak zwykle zajmująco, Bogusław Bednarek wraz z Martinem Złotnickim dbałym o najwyższej próby oprawę muzyczną jedenastego spotkania "Z podszeptu muz".

Bogusław Bednarek to żywa legenda Wrocławia.
Jest wykładowcą uniwersyteckim, autorem dzieła „Epos europejski” i rozlicznych tekstów ze skłonnością do kuriozów jak: "Literackie obrazy tortur", "O profanacji ludzkich zwłok i grobów", "Przyczynek do sympozjologii", O szkodliwości "Kaczki-dziwaczki", "Węże, kolubryny, bazyliszki, kartany", "Dziwne biblioteki, księgi i książki". Stylowy wizerunek jegomościa w kapeluszu, w prochowcu, z cygaretką - ciepło kojarzy się też bywalcom wszelkich spotkań literackich. Sławę zawdzięcza przede wszystkim znakomitemu programowi telewizyjnemu z lat 90 „Labirynty Kultury”, którego jest współtwórcą i głównym aktorem.

Martin Złotnicki zalicza się do najznamienitszych gitarzystów klasycznych oraz flamenco. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej doskonalił kunszt pod okiem hiszpańskich gitarzystów w Walencji. Poza Polską koncertuje również w Hiszpanii, Portugalii, Francji i Niemczech. Talent, nieodmiennie odzianego w czerń, muzyka a również kompozytora cechuje wirtuozeria ujawniająca wszechstronny potencjał gitary klasycznej, połączona z kapryśną fantazją rytmiczno-melodyczną i finezyjną giętkością dynamicznego kształtowania frazy muzycznej.

Miejsce wydarzenia

Logo: Klub Pod Kolumnami

Klub Pod Kolumnami

Plac Świętego Macieja 21
50-244 Wrocław

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus