Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2013-06-03 13:03:22

Al Di Meola

2013-10-2820:00 Wrocławskie Centrum Kongresowe (Sala Audytoryjna), Wrocław

Kup bilety!

  Al Di Meola gra Beatlesów we Wrocławiu! Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na jedyny w Polsce...

Cena biletu: brak informacji

 
Al Di Meola gra Beatlesów we Wrocławiu!
Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na jedyny w Polsce koncert wirtuoza gitary Ala Di Meoli z programem „Beatles&More” prezentującym utwory z najnowszej płyty artysty pt.„All Your Life” inspirowanej twórczością zespołu The Beatles.
Koncert odbędzie się 28 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia.
50 lat po tym jak Beatlemania ogarnęła cały świat, mistrz gitary Al Di Meola postanowił wrócić do swoich muzycznych korzeni i nagrać wyjątkowy osobisty album w hołdzie dla „Wielkiej Czwórki z Liverpoolu”. Płyta  „All Your Life”  z autorskimi aranżacjami utworów Beatlesów została nagrana analogowo w słynnym  Abbey Road Studio, tam gdzie powstała większość nagrań zespołu The Beatles i ma szansę stać się jednym z najważniejszych dzieł w długiej karierze Ala Di Meoli.
W latach 60-tych XX w. Meola, jak większość jego rówieśników był zafascynowany twórczością Lennona  i spółki, i to właśnie oni skłonili go do wzięcia gitary w swoje ręce - „ Gdyby Beatlesi nie istnieli, to kto wie, może byłbym teraz strażakiem lub kimś innym” - mówi o sobie mistrz gitary - „Zmienili nie tylko mnie, zmienili cały świat. To co zrobili dla nowoczesnej muzyki pop w latach 60-tych zmieniło wszystko”.
Na wrocławskim  koncercie artyście towarzyszyć będą muzycy z World Sinfonia (Kevin Seddiki i Peo Alfonsi - gitary, Peter Kaszas - perkusja oraz Fausto Beccalossi – akordeon). 
Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć (na przestrzeni lat 1976-1992) aż 13 nagród prestiżowego "Guitar Player Poll" - najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście "Gallery of Greats".
Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Nagrania za "No Mystery" i "Romantic Warrior". Tuż po zakończeniu współpracy z Chick`iem Corea Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała kilkunastoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin - Al Di Meola - Paco De Lucia. 
Bilety: 200 zł – I miejsca160 zł – II miejsca120 zł – III miejsca90 zł – IV miejsca
Źródło: organizator wydarzenia
 

Miejsce wydarzenia

Logo: Wrocławskie Centrum Kongresowe (Sala Audytoryjna)

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus